Ilves Pool

Ilves Pool on yrityksille luotu uudenlainen tapa tukea Ilves-huippujääkiekkoa. Poolilaisemme saavat kauden aikana monia erilaisia etuja kuten näkyvyyttä, mahdollisuuksia tärkeiden kontaktien luontiin sekä tietenkin ottelulippuja kotiotteluihimme. Halutessanne lisätietoja ottakaa ystävällisesti yhteyttä meihin sähköpostilla osoitteeseen ilves(at)procito.fi. Vastaamme mielellämme kaikkiin Ilves Pooliin liittyviin kysymyksiin. Haluamme myös toivottaa Teidät Ilves Poolin jäsenenä tervetulleeksi nauttimaan jäsenyyden eduista sekä otteluistamme Hakametsän Jäähallille.

Kultajäsenet
Nääs Muuttopalvelut MM Carcenter Anna's Clean OyBike & Boat World
JK10-Rakennus Oy Leomuovi Oy Oriflex OyYlö-Asbest Oy
Lämpövirrat Oy
PJ Maa Partners Oy Noratek Rakennus OyJR Kaivuupalvelu
Temotek Palvelut Oy
Plusjäsenet
Aaltospaino Oy www.aaltospaino.fi
AKB-Rakennus ja Maalaus Oy www.akb.fi
Arkera Oy Arkkitehtuuria www.arkera.com
Armi Aktiivituoli www.armi-aktiivituoli.fi
Avain-korkobaari Asematunnelin suutari www.asematunnelinsuutari.fi
AX-SUUNNITTELU www.ax.fi
Devisys Oy www.devisys.fi
Elema Oy www.elema.fi
Enerak Oy www.enerak.fi
Enerkon Ympäristöpalvelut Oy www.enerkon.fi
Eristyspalvelu Kupari Ky www.puhallusvillatampere.fi
Euromaster www.euromaster.fi
Europörssi www.europorssi.com
Hammaslaboratorio Katariina Ruisvaara Oy
Hypcom Oy www.hypcom.fi
Härmälän Autovaraosa Ky www.harmalanautovaraosa.com
IdeaPaint Oy www.ideapaint.fi
Ideapesu Oy www.ideapesu.fi
Insinööritoimisto Mikko Ilvesmäki Oy
Jykän Klapi www.jykanklapi.fi
Kangasalan Kuorma-Autoilijat Oy www.kangasalanktk.fi
Kelo ja kallio Adventures www.pro-kiipeily.fi
KerabitPro Oy www.kerabit.fi
Ke-va Urheilukaluste www.kenttavaruste.com
Komin Kuljetus Oy
Kuljetus Jarmo Kankaanpää Oy kuljetusjarmokankaanpaa.fi
Kuljetusliike City Truck Oy
Lavi Service Oy www.lavi.fi
Leguan Lifts Oy www.leguanlifts.com
Liisan Leipomo Oy www.liisanleipomo.fi
Maarakennus T.Haavisto Oy www.thaavisto.fi
Mainostoimisto Propaganda www.propagandafinland.com
Metlab Oy www.metlab.fi
Modulight Oy www.modulight.com
Monirakennus Jokela
netmaa.fi www.netmaa.fi
Niemi-Korpi Oy www.niemikorpioy.com
NorthWind Consulting Oy www.northwindconsulting.fi
Oittisen Tila www.oittisentila.fi
Papatsu Oy www.papatsu.fi
Pertti Musakka Ky
Pipu Ky www.pipu.fi
Playdo - Leikin paikka www.playdo.fi
PMK-Maalaamo Ky
Pub Wanha Seppä Hervanta www.facebook.com/pages/Pub-Wanha-Sepp%C3%A4/149768688423296
Putkiasennus R.Wigelius
Rakennuspalvelu Risto Kangasmaa Ky
Ravintola Malabadi www.malabadi.fi/etusivu.html
Renewa Oy www.renewa.fi
Romeco Oy www.romeco.fi
Salesline Oy www.salesline.fi
Santen Oy www.santen.fi
Scan-Cast Oy www.scan-cast.fi
Shell Nokia
SL-Putki Oy www.slputki.fi
Sofia Digital Oy www.sofiadigital.com
Suomen Kodikas-Talot Oy www.kodikas.fi
Taloyhtiösi Parhaaksi - ars.fi www.ars.fi
Tamlog Oy www.tamlog.com
Tammertekniikka www.tammertekniikka.fi
Tampereen Aluetaksi Oy www.taksitampere.fi
Tampereen Peltimestarit Oy www.peltimestarit.fi
Tilisatama Oy www.tilisatama.fi
TJ-Airtec Oy
Vink Finland Oy www.vink.fi
VisioStore Oy www.visiostore.fi
Ylijoki Kuljetus Oy www.ylijokikuljetus.fi
Ylinen Partners Oy www.ylinenpartners.fi

Perusjäsenet

Hotelli ja ravintola
Aaltosaha Oy www.aaltosaha.fi
Bistro Venla www.bistrovenla.com
Bravo Plaza www.bravoplaza.fi
Crazy golf www.crazygolf.fi
Jankan Wanha Grilli www.facebook.com/jankanwanhagrilli
Kievari Kahdet Kasvot www.gastropub.fi
Kahvila-Ravintola Tammelan Hovi www.tammelanhovi.fi
Kotipizza Aleksanterinkatu 29 www.kotipizza.fi
Lounas- ja pitopalvelu Kahvisaari www.kahvisaari.fi
Mansen Maukas www.facebook.com/mansenmaukastampere
Panimoravintola Plevna www.plevna.fi
Pub Peyton Place www.ravintolapeytonplace.fi
Pub Pikilinna www.pubpikilinna.fi
Pub Myrskyluoto www.facebook.com/RavintolaMyrskyluoto/
Ravintola Coussicca www.coussicca.com
Ravintola Musta Pekka www.ravintolamustapekka.fi
Ravintola Piemonte www.piemonte.fi
Ravintola Villihanhi www.ravintolavillihanhi.fi
Soho Gastropub www.gastropub.fi
Hyvinvointi ja Liikunta
Actic Tampere www.actic.fi
Avominne Päihdeklinikka www.avominne.fi
Fysioterapia Jarkko Savenius www.savenius.net/index.html
Hieronta ja Terveyspiste Mankeli Oy www.hierontajaterveys.fi
Hiusstudio HS
Ortopedinen ja osteopaatti V-P Poikonen osteopaattitampere.com
Kipukoukku www.kipukoukku.info
Urheiluhieroja Hippeläinen www.hierojahippelainen.fi
Kaupanala
Autotalo Leppiniemi Oy www.leppiniemi.com
Automaalaamo P.Kanto Oy www.automaalaamokanto.fi
Biketeam www.biketeam.fi
Dragrace.fi www.dragrace.fi
Frantsilan Luomuyrttitila Ky www.frantsila.com
Huoneistomedia LKV Tampere www.huoneistomedia.fi
Iivon Leipä Oy www.iivonleipa.fi
Instrumentarium Orivesi www.instru.fi/myymala/orivesi
Jarno Kaipainen / Kastelli-Talot www.kastelli.fi
Jerone.fi www.jerone.fi
Kitline www.cybex-online.com
keittiötuotteet.fi www.keittiötuotteet.fi
K-market HAUKILUOMA www.k-market.fi
K-market Satamakatu www.k-market.fi
Linda Mode http://www.lindamode.fi
Life Koskikeskus
Nahkatex
Neste Häijää Hesburger www.nestehaijaa.fi
Nippon Verkko Oy www.nipponverkko.fi
Optikko Heiniö www.optikkoheinio.fi
Pirkan Kirpputorikeskus www.pirkankirpputorikeskus.fi
Pirkanmaan Keittiökalustetukku Oy www.keittiokalustetukut.fi
PRT-Kaihdin www.prt-kaihdin.fi
Radiokirppis www.radiokirppis.net
Rautarakenne Lehtinen www.rautarakennelehtinen.fi
ST-Autokeskus Oy www.st-autokeskus.fi
Sukkamyymälä Tullintori www.sukka-asu.fi
Tammer-Tukku www.tammertukku.fi
Tampereen Arvohuoneistot Oy www.arvohuoneistot.fi
Tampereen Sukelluspalvelu Oy www.tampereen sukelluspalvelu.fi
Ylöjärven Asetarvike www.asetarvike.fi
Åbong www.abong.fi
Kiinteistöpalvelut
Aitoon Kiinteistöpalvelu Tmi
Duo siivouspalvelut Oy www.duosiivouspalvelut.fi
HRV-Palvelut Oy www.hrv.fi
H.M Väisänen
Kiinteistöpalvelu Leino Oy
Lempäälän Kiinteistökulma www.kiinteistokulma.fi
Pirkanmaan Pesupalvelut Oy www.pirkanmaanpesupalvelut.fi
Pirkanmaan Plushuolto Oy www.plushuolto.fi
Päivin Palvelu www.paivinpalvelu.fi
St 1 Kyrönlahti
Siivouspaja Oy www.siivouspaja.fi
Taloasema | Isännöintitoimisto Stenroth Oy www.isannointitoimistostenroth.fi
Tampereen Ammattiisännöitsijät www.tamis.fi
Tampereen MK-Isännöinti Oy www.mkisannointi.fi
Timolux Oy www.timolux.fi
Traktorityöt Sauli Majaniemi
TS-Isännöintipalvelu Oy www.ts-isannointipalvelu.fi
Viialan Racehouse Oy-Tilavuokraus
Y-Yhtiöt
Kuljetus ja Logistiikka
ARVELA www.tilausliikenne.net
Ajopuuhake Oy
Arponen Oy
Helmikkalan Liikenne Oy www.helmikkala.fi
JH-Speed Oy
jjliikenne.fi www.jjliikenne.fi
JSi-Trailers www.jsimarkkinointi.fi
katot.fi
www.katot.fi
Kuljetus Joni Ihalainen Oy
Kuljetus S. Viitanen Ky
Kuljetus Sillman Oy www.kuljetussillman.com
Kuljetus Toukola
Kuljetus Ruusunoksa
Kuljetusliike Juhani Tuominen Oy www.metsatuominen.fi
Kuljetusliike Juuso Niemenmaa Oy
Kuljetus Kankaansivu Oy
Kuljetusliike P. Vettenranta Oy
Kuljetusliike Risto Niemi Ky
Kuljetuspalvelu Sonni & poika www.sonni.fi
Kuljetuspalvelu Säynäjoki Oy Ylöjärvi
Laiskajaakon Taksi www.laiskajaakko.net
Maa-aineskuljetukset Mika Hakkinen
Mese Aki www.meseaki.fi
Osto ja Kuljetus Koskela Oy
Rajalantaksit.fi www.rajalantaksit.fi
SPM Kuljetus Oy www.spmkuljetus.fi
TAKSI ARI VALTONEN, Nokia
Taksi Irri Jouni
Taksi Lundell Hannu
Taksiautoilija Ville Raudasoja
Taksipalvelu Jouni Virtanen Oy
Taksipalvelu Vesa Lammi
Taxi-198 Tampere

Tapailan Kuljetus Ky www.tapailankuljetus.com
Teiskon Kone & Kuljetus Oy www.teiskonkonejakuljetus.fi
Teiskon Liikenne www.teiskonliikenne.fi
Trans Mika Viljanen
Veksin Varikko https://www.facebook.com/VeksinVarikko
Markkinointi ja Viestintä
Feelya Promotion www.feelya.fi
Mr Live www.mrlive.fi
Tampereen Mainosteko Oy www.mainosteko.fi
Tammerneon Oy www.tammerneon.com
valomainonta.fi valomainonta.fi
Valokuvaaja Janne Hämäläinen
http://www.nordicview.fi
Westlux Oy www.westlux.fi
Palvelut ja Muut
16 Valve www.16valve.net
AD-Shell Nokia www.shellnokia.fi
Arkkitehtitoimisto Juha Koskela Oy www.arkkitehtitoimistojuhakoskela.fi
Asianajotoimisto Kuusivaara Oy www.kuusivaara.com
Asianajotoimisto Pentti Lintulaakso Oy
Asuntonokia Oy LKV www.asuntonokia.fi
Auto- ja Tuulilasipalvelu Lehtisaari www.autojatuulilasipalvelu.fi
Autohuolto Turvakaara www.turvakaara.com
Autoilijan AUTOMOPUS www.automopus.fi
Autokorjaamo MereTek Oy www.meretek.fi
Automaalaus ja -korjaus Ari Nieminen
Avain-korkobaari Asematunnelin suutari www.asematunnelinsuutari.fi
Caruusio Oy www.caruusio.fi
Civita Plus Oy www.civitaplus.fi
Design Rajaton
EK-Tilit Oy www.ektilit.fi
Ellintien Pyykkärit
Erikoiskaluste Seppälä Oy www.erikoiskalusteseppala.fi
EväsRetki Oy www.evasretki.fi
Fix Team K & H Oy www.fixtiimi.fi
Gluteeniton Leipomo ILONA www.ilonaleipomo.fi
Hinaus 24 h Siiki & Karhu Oy www.hinaus24h.fi
Henkilöstövuokrausyhtiö kipinä www.kipina.net
Hämeen Mera-Tilit
JussinKota www.jussinkota.com
Järvikulman Autokoulu Oy www.jarvikulmanautokoulu.fi
Kalevan ja Lempäälän autokoulu www.autokoulu.com
Kauppahuone Marketta Lähteenmäki
Kierrätyspiste Selleri www.selleri.net
Kotihelmi LKV www.kotihelmi.fi
Koulutuspalvelu Turvakortit Oy www.turvakortit.fi
Kuvahaka www.kuvahaka.fi
KP Sario
Mika Forss
Muotiaisten Lomamökit www.muotilomat.fi
Myynti-Ville Tmi
Neb-Sails Ky www.nebsails.fi
Neptolux Oy www.neptolux.fi
Nokian Tilipiste Oy
Näsin Suutari www.nasinsuutari.com
Ompelimo Ritva Kaarina
Oriveden OsakiertO www.orivedenosakierto.com
Osamyynti Mattila www.osamyyntimattila.fi
Palvaanniemen Tili Oy www.palvaanniementili.fi
Pe-Ni Group Oy
Penttilän Tila www.pottufarmi.fi
Pesukeisarit Oy www.pesukeisarit.com
Pilkku-Tuotanto Oy www.pilkku.fi
Pirkanmaan Tilintarkastus Oy www.pirkanmaantilintarkastus.fi
Pirkanmaan Yritysvälitys Oy www.yrityskauppakeskus.net
PPR-HUOLTO RAITIA www.ppr-huolto.com
Plus Katsastus Oy www.plus.fi
Puhallinsoitinkorjaamo Jarmo Parkusjärvi www.parkusjarvi.fi
Puusepänliike Lauri-Poika Oy www.lauripoika.fi
Pyörähuolto M&M Oy www.pyorahuoltomm.fi
RK-Cityhuolto www.rkch.fi
R3-festival www.r3festival.fi
R-tilipalvelu Ky www.r-tilipalvelu.fi
Silverbucket Oy www.silverbucket.com
Sijoitustenho Oy
SK-Viherpalvelu Oy
T:mi Olliholli
Tampereen Brodeerauspalvelu Oy www.evella.fi
Tampereen Messut Oy www.tampereenmessut.fi
Tampereen Teatteri www.tampereenteatteri.fi
Tapiola Uudenkylän Työväentalo Oy
Tero Jokilehto Oy www.jokilehto.fi
Tilitoimisto Tilikartta Oy www.tilikartta.fi
Tilkon Oy www.tilkon.fi/
Tilipalvelu Termina Oy www.termina.fi
TOTAL-Henkilöstöpalvelut Oy www.totalhenkilostopalvelut.fi
Turvallisuuspalvelu Matti Rönkä www.masansivut.com
Varastopalvelu Vatiala Oy www.varastopalveluvatiala.fi
Vehkosuon Komposti Oy www.vehkosuonkomposti.fi
VeProTech www.veprotech.fi
Visual Norden Oy www.visualnorden.fi
Rakentaminen
ALL-Talotekniikka Oy www.all-talotekniikka.fi
Akaan Lukko Oy www.akaanlukko.fi
Aro Systems Oy www.arosystems.fi
Asennuspalvelu Control Oy www.apcontrol.fi
Aurinkotekno Oy www.aurinkotekno.fi
Baras Rakennus Koivunen www.barasrakennus.fi
Decolight Oy www.decolight.fi
Entrack Oy Ab www.entrackfinland.fi
EN-Rakennuskonsultti Oy
Esko Mäkelä tmi
Epilän Maalauspalvelu Oy www.epilanmaalauspalvelu.com
Granlund Tampere Oy www.granlund.fi
HPH-Maalauspalvelu Oy www.hphmaalauspalvelu.com
Ikkuna-asennus Lilvanen
Ilmanvaihtotyöt A. Saarinen Oy www.iv-tyot.com
Ilmastointihuolto Nok-Air Oy www.nokair.fi
Insinööritoimisto Suunnittelukide Oy www.suunnittelukide.com
JP Monitoimi Oy www.jpmonitoimi.fi
jp- peltitekniikka www.jppeltitekniikka.fi
Jonecon Oy www.jonecon.fi
Jäämatic Oy www.jaamatic.fi
kalusteetkotiin.fi www.kalusteetkotiin.fi
Killin Kaivin Oy www.killinkaivin.fi
KnowTek Oy www.knowtek.fi
KS-Pelti Oy www.ks-pelti.fi
Laastivälitys Tmi Kai Pöyhölä
Lempäälän Rakentajat Oy www.lemrak.fi
Levytyö Särkinen Oy www.levytyosarkinen.fi
LVI-Huolto Rantapaju Oy www.lvi-rantapaju.fi
LVI-Tekso
Maalausliike Hiltunen Oy www.maalausliikehiltunen.fi
Maalauspalvelu Laine Oy www.maalauspalvelulaine.com
Maankaivu Jukka Niemi
Maanrakennus Esko Halme Oy www.eskohalme.net
MJM-Sähkö Oy www.mjmsahko.fi
ML-Urakat Oy www.ml-urakat.fi/
MT-Electric Oy www.mt-electric.fi/
MV Parts Oy www.mvparts.fi
Nocon Oy Lämpökaivoja www.nocon.fi
Nunnauuni www.takkavisio.fi
Nurmix Oy www.nurmix.fi
Ossi Poutala tmi
Pertin Remonttiapu
Pepen Rakennuspalvelu www.pepenrakennuspalvelu.fi
Peltityö Laine Joni
Pintavilen Oy www.pintavilen.fi
Pirkanmaan NR-Rakenne Oy
Pirkanmaan Pienrakentajat www.pienrakentajat.fi
Pirkan Rakentajapalvelu Oy www.pirkanrakentajapalvelu.fi
Pirkanmaan Kaihdintehdas Oy www.pirkanmaankaihdintehdas.fi
Pirkanmaan Keittiökalustetukku www.keittiokalustetukut.fi
Pirkanmaan LVIS-talo www.lvis-talot.fi
Pirkanmaan Pienrakentajat www.pienrakentajat.fi
Pirkanmaan Sähköhuolto Oy pmls.fi
Pirkanmaan Talotaitajat Oy www.pirkanmaantalotaitajat.fi
PK-Kaivin Oy www.kantojenpoisto.fi
PlanPro Oy www.planpro.fi
Portaankorvan Puutyö Oy www.pkpuutyo.com
Putkiliike P. Nuora Oy www.nuoraoy.fi
Rakennus Luukila Oy www.rakennusluukila.fi
Rakennus Salvos www.rakennussalvos.fi
Rakennuspalvelu Ahmavuo www.rakennuspalveluahmavuo.fi
Rakennuspalvelu Saarela Oy www.rpsaarela.fi
Rakennuspalvelu Asumaniemi Oy
Rakennuspalvelu V.J. Salminen www.vjsalminen.fi
Rakennuspalvelu Vesa Mustalahti
Rakennusurakointi Kodinvaihtaja www.kodinvaihtaja.fi
Rakennustyö Yltävä & Väisänen www.ryv.fi
Ranen Pienkaivurit
Rakentaja Pasi Maja
Rappaustekniikka Laurell Oy www.rappaustekniikka.com
Ratakaivin Oy www.ratakaivin.fi
Raupaint Oy www.raupaint.fi
Remonttikaksio Oy
Remonttipalvelut Jatjat Oy
Remonttipalvelua Arttu Numminen Tmi
RJK elementtiasennus www.elementtiasennukset.fi
Saumasaneeraus T & H Oy www.saumasaneeraus.fi
Sähkölandia Oy www.sahkolandia.fi
Sähkö Ok www.sahko-ok.fi
Sähköasennus M. Nieminen
T:mi Hannu Valkama
TAJ-palvelut
Talokaivo Oy www.talokaivo.fi
Talopinta Oy www.talopinta.fi
Tammermaan kuljetus Oy www.tammermaankuljetus.fi
Tampereen Bitumikate Oy www.bitumikate.net
Tampereen Hietarakenne Oy www.hietarakenne.fi
Tampereen Lattiamestarit Oy www.lattiamestarit.fi
Tampereen Rappauspalvelu Oy www.rappauspalvelu.fi
Team-Danielsson Oy
Tmi Ahonen Arto www.artoahonen.eu
Tmi Jukka Kukkola
Tmi Kari Niemi Rakennuspalvelut
Tmi Rakennusmaalaus T Ylitalo
Tupatec Oy www.tupatec.fi
Uretek Oy Uretaanitekniikka www.uretek.fi
Urheilulattiat-indoors Oy www.urheilulattiat-indoors.com
VA Service Oy www.vaservice.fi
Veljekset mäkinen Oy
Vesitalkkari Eklöf www.vesitalkkari.fi
Vetur Oy www.vetur.fi
Ylöwood Oy Laiturit ja Terassit www.polttopuutampere.fi
Ylöjärven talotekniikka Oy www.ylojarventalotekniikka.fi
Teollisuus
Aluroster Oy www.aluroster.fi
Aviser Oy
Coolics LED Lights www.coolics.fi
Electrix
Finnserviette Oy www.finnserviette.fi
Flowplus Oy www.flowplus.fi
Fromtools Oy www.fromtools.fi
Girafe Oy
Hewix Oy www.hewix.fi
HT Hi Tech Polymers Oy www.hitech-polymers.fi
Häijään Alumiinikoneistus
Jimatic Oy www.jimatic.fi
Kangasalan KOPAL Oy www.kangasalankopal.com
Kivityöliike E. Väisänen Oy www.kuruntaidekivi.com
Konepalvelu V. Syrjä
Kompart Oy www.kompart.fi
Linjateräs Oy www.linjateras.fi
M. Soini Oy www.msoini.fi
Mekait Oy
Metallisorvaamo Sunila Ky
Milcon Oy www.milcon.fi
MTP Konepaja Oy www.punkka.com
NLT Nostolaitetarkastus Oy www.nlt.fi
Profinntec Consulting Engineers Oy www.profinntec.com
Tekniplast Oy
www.tekniplast.fi
Toijalan Elemec Oy www.elemec.fi
Top-Osa Oy www.top-osa.fi
Tietoliikenne ja Tekniikka
blomIT Ky www.blom.fi
Document House Oy www.documenthouse.fi
HSM Turvallisuuspalvelut Oy www.hsmturvallisuuspalvelut.fi
Koivunen Production Engineering Oy www.kpe.fi
RM-Micro Solutions www.rm-micro.fi
Tietokonepalvelu Hietaniemi www.tietokonepalveluhietaniemi.fi
Triuvare Oy www.triuvare.fi
Underal Oy www.underal.fi